Dnes je 16.11.2018

Svátek má Otmar

16. 11. 2018

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností.. Denní teploty 6 až 10°C, místy okolo 4°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Týden pěstounství v Dobrušce

Milí spoluobčané,
v nedávné době v Dobrušském zpravodaji byla uveřejněna tisková zpráva Královéhradeckého kraje o kampani „Staň se náhradním rodičem“, jejímž cílem je informovat veřejnost o problematice náhradního rodičovství a oslovit co nejvíce nových zájemců o pěstounskou péči. Kampaň Krajského úřadu Královéhradeckého kraje navazuje na kampaň celorepublikovou organizovanou MPSV. Pěstounská péče je vedle poručnictví a osvojení jednou z forem náhradní rodinné péče (dále jen NRP).
V rámci kampaně proběhne v termínu od  24.9.2018 do 27.9.2018 akce Týden pěstounství, do které se aktivně zapojí i Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Dobruška. V uvedených dnech Vás srdečně zveme na výstavu dětských prací na téma Pěstounská rodina očima dětí. Výstava se uskuteční v prostorách Městského úřadu Dobruška a Úřadu práce, náměstí F. L. Věka 26 (v budově sídlí  Česká spořitelna) a bude probíhat po celou pracovní dobu obou úřadů. Kresby a různé jiné zajímavé práce dodají žáci Základní školy Dobruška, Opočno, Podbřezí a Gymnázia Dobruška.
V pondělí 24.9.2018 od 8.30 hodin do 12.00 hodin se pořádané výstavy jako host zúčastní  pracovnice doprovázející organizace Diamant z Jaroměře, která bude ochotně odpovídat na Vaše  dotazy týkající se náhradní rodinné péče. Informace o pěstounství Vám přímo na výstavě či kdykoliv jindy rádi poskytnou i zaměstnanci odboru sociálních věcí a zdravotnictví.
Ve stejný den 24.9.2018 od 8.30 hodin do 17.30 hodin bude v prostorách Městské knihovny  promítán šestidílný dokument Rodiče napořád natočený Českou televizí. Od 12.30 hodin do 17.30 hodin bude i zde připravena pracovnice neziskové organizace Diamant, aby odborně zodpověděla veškeré otázky týkající se náhradního rodičovství.
Rozvoji všech forem náhradní rodinné péči je třeba věnovat zvýšenou pozornost. Všechny děti mají právo na milující rodinu.  Pěstounství je otevřené komukoli.

Těšíme se na Vaši návštěvu. Přijďte mezi nás.
Ing. Radka Sobotková, referentka NRP, OSPOD a  zaměstnanci OSPOD

Vytvořeno: 20. 8. 2018