Dnes je 19.4.2019

Svátek má Rostislav

19. 4. 2019

j

Bude většinou jasno až skoro jasno. Denní teploty 18 až 22°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Mikroregion Rodný kraj Františka Kupky

Mikroregion Rodný kraj Františka Kupky [nové okno]

SALVADOR, GUATEMALA, MEXIKO, BELIZA

salvador,guatemala, mexikopřednášejí: Monika a Jiří Vackovi

Datum konání: 21. 3. 2019 začátek od 18:00

Místo konání: Malý sál Společenského centra - Kina 70, Komenského 70, 518 01 Dobruška

Typ akce: ostatní

Organizátor: Městská knihovna ve spolupráci vlastivědným muzeem

Poznámka: vstupné dobrovolné

Zdroj: Kulturní a sportovní zařízení města Dobrušky

Na malý okruh čtyřmi státy Střední Ameriky se vydali manželé Vackovi se svými malými dětmi, na kolech a tradičně na těžko, tedy se vším potřebným ke kočovnému životu v brašnách na nosičích kol. Obě děti tentokrát seděly v sedačkách za námi a společně jsme poznávali nejen zajímavé pozůstatky mayských kultur, zdejší floru a faunu, nádherná pobřeží či drsné hory, ale především běžný život místních lidí se všemi klady i zápory. Dvouměsíční rodinná cyklistická pouť, pro někoho možná nebezpečná, ale zato velmi zajímavá oblast, nakonec měřila 3471 km.

Vytvořeno: 18. 1. 2019
Poslední aktualizace: 15. 3. 2019 08:43