Dnes je 27.5.2018

Svátek má Valdemar

27. 5. 2018

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 26 až 30°C. Noční teploty 16 až 12°C.

Zdeněk Remeš: BAREVNÉ TOULKY REALITOU I VZPOMÍNKAMI

abstraktní pocitová grafika

Datum konání: 3. 4. 2017 - 28. 4. 2017 začátek od 09:00

Místo konání: Městská knihovna, Na Budíně 850, 518 01 Dobruška

Typ akce: trhy, výstavy, veletrhy

Organizátor: Městská knihovna

Doba trvání: 25.2 dní

Poznámka: vstup volný

Zdroj: Kulturní a sportovní zařízení města Dobrušky

Autor vystavené grafiky, Zdeněk Remeš pracoval celý život v managerských funkcích v průmyslovém odvětví. Vedle toho se věnoval amatérskému divadlu a rekreačním sportům, zejména horské turistice.

Koncem devadesátých let utrpěl těžký úraz, který mu trvale znemožnil všechny dosavadní pohybové aktivity. Po určité době rehabilitace, jež umožnila alespoň práci na počítači, začaly první pokusy autora vyjádřit svoje měnící se nálady a pocity prostřednictvím počítačové grafiky. Po počátečních výstavách zjistil z reakcí návštěvníků, že jeho práce je i pro ně zajímavá, dokonce, že jim dokáže přinášet i radost.

To bylo pro pana Remeše povzbuzením a této tvorbě se věnuje intenzivně i nadále.

Výstava je přístupná v otevíracích hodinách pro veřejnost

Vytvořeno: 15. 3. 2017
Poslední aktualizace: 25. 1. 2018 10:41