Dnes je 22.1.2019

Svátek má Slavomír

22. 1. 2019

zata

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty -4 až 0°C. Noční teploty -8 až -12°C.

Mikroregion Rodný kraj Františka Kupky

Mikroregion Rodný kraj Františka Kupky [nové okno]

Rekonstrukce a výstavba chodníků při okružní křižovatce silnic I/14 a II/298

V rámci rekonstrukce křižovatky, kterou bude provádět Ředitelství správy silnic a dálnic, dojde k umístění nových chodníkových ploch a ploch parkoviště. Nové chodníky navážou na stávající a parkovací plochy na stávající parkoviště situované mezi výměníkovou stanicí čp. 351 a domem čp. 434. Dále se jedná o umístění zemního kabelového vedení veřejného osvětlení v ul. Svatodušská, v prostoru budoucí okružní křižovatky, v ul. Provozská a po levé straně silnice č. I/14 ve směru Rychnov nad Kněžnou - Náchod.

Rekonstruovány budou i stávající chodníky v ulicích Svatodušská a Provozská i zpevněná plocha parkoviště v ulici Svatodušská u výměníkové stanice. V dotčeném území bude vyměněn vodovod.

Realizace projektu financovaná z rozpočtu města Dobrušky je koordinována s realizací projektu okružní křižovatky financované Ředitelstvím silnic a dálnic.

Po společném dokončení obou projektů by tak měla vzniknout bezpečnější křižovatka pro chodce i vozidla s plynulým provozem ze všech směrů.

Výkresy
Soubor: okruzni krizovatka.pdf, Typ: Adobe Portable Document Format, Velikost: 2.01 MB