Informace k očkování proti COVID-19

Jedním z témat, která hýbou v těchto dnech sdělovacími prostředky je téma očkování obyvatel proti nemoci COVID-19. Přinášíme tedy základní informace, které se týkají očkování v našem regionu a které jsou známy ke dni psaní těchto řádků.
Očkovací látka, která je nyní dodávána do našeho kraje, je výhradně od výrobců Pfizer a BioNTech. Do České republiky by mělo podle očekávaného harmonogramu dodávek přijít v měsících únoru a březnu cca 300 tis., resp. 400 tis. dávek. Tyto dávky jsou rozděleny mezi jednotlivé kraje v poměru velikosti prioritních skupin. Konkrétně pro náš kraj je to 5,4 % z celkového množství dávek. Očkovací centrum Nemocnice Náchod mělo v lednu k dispozici 2 478 dávek. Předpoklad pro únor je 4 032 dávek a pro březen 4 650 dávek. Z lednových dávek byli očkováni zaměstnanci nemocnice a pacienti hospitalizovaní na lůžkách následné a dlouhodobé péče, dále klienti a zaměstnanci domovů důchodců, zdravotníci Zdravotnické záchranné služby, ambulantní lékaři a sestry našeho regionu a od 18. ledna také první senioři ve věkové skupině 80+, kteří se přihlásili skrze rezervační systém nemocnice.
S ohledem na vydané Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR budou rezervace k očkování probíhat i v našem regionu výhradně přes Centrální rezervační systém, který je dostupný na adrese http://crs.uzis.cz.
Nemocnice za účelem očkování zřídila očkovací centrum, které se nachází v přízemí nového pavilonu „K“. Kvůli náročnému skladování a manipulaci s očkovací látkou se zatím nepředpokládá očkování v ordinacích praktických lékařů. Krizový štáb Královéhradeckého kraje připravuje s městem Náchod pro období, kdy budou současné prostory očkovacího centra z kapacitních důvodů již nevyhovující, nové prostory, kde bychom mohli očkovací centrum provozovat s výrazně vyšší kapacitou.
V našem okrese žije více než pět tisíc obyvatel starších osmdesáti let. Vzhledem k tomu, že očkování probíhá ve dvou dávkách, nepředpokládáme v únoru a březnu rozšíření skupiny očkovaných mimo tuto věkovou kategorii. Jsme však již nyní připraveni kdykoliv navýšit očkovací kapacitu ve stávajícím režimu na 10 000 podaných dávek měsíčně.
Aktuální informace budeme uveřejňovat průběžně na našich webových stránkách. Vaše nemocnice www.nemocnicenachod.cz

Datum vložení: 19. 1. 2021 12:06
Datum poslední aktualizace: 19. 1. 2021 12:08

Strategický plán města

11. 5. 2021

polojasno

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 26 až 30°C. Noční teploty 16 až 12°C.

Výstava 100 let dobrušských skautů

Zrušené představení Nezapomenutelné písně