Královéhradecký kraj připravuje očkovací centra pro druhou fázi očkování proti covidu-19

Mapka druhé fáze očkování v KHK

V Královéhradeckém kraji probíhá první fáze očkování proti covidu-19. Očkuje se v sedmi nemocnicích podle dodávky vakcíny. Současně s tím kraj připravuje druhou fázi očkování, do které by měla být zapojena očkovací centra. Ta by měla vzniknout minimálně na sedmi místech kraje.
„Pro zvládnutí očkování je klíčová příprava druhé fáze, kdy by měla být vakcína dostupná i širší veřejnosti. Je nezbytné připravit očkovací centra, která budou schopná zajistit větší kapacity, a tím urychlit proces proočkování obyvatelstva regionu. V současnosti se v našem kraji očkuje v sedmi nemocnicích. Do března předpokládáme, že tady aplikujeme na 62 tisíc dávek vakcíny. Od dubna do června bychom mohli očkovat měsíčně až 100 tisíc vakcín. Vše samozřejmě závisí na tom, jak budeme zásobeni vakcínou,“ uvedl hejtman Martin Červíček.
Očkovací centra by měla vzniknout v Hradci Králové, Náchodě, Jičíně, Trutnově, Vrchlabí, Rychnově nad Kněžnou a ve Dvoře Králové nad Labem. Budou tvořit páteřní síť pro celou druhou fázi očkování.
„Plánujeme, že v každém okresním městě bude jedno očkovací centrum. Na jejich zřízení spolupracujeme se starosty jednotlivých měst. Zároveň uvažujeme o zřízení dalších očkovacích míst v Broumově, Novém Bydžově a Jaroměři, čímž bychom zajistili lepší dostupnost očkování. Základem pro každé takové očkovací centrum i místo je zajištění dostatečného počtu personálu,“ doplnil hejtman.
V Královéhradeckém kraji od ledna očkují nemocnice zdravotníky, rizikové pacienty, klienty a personál v domovech pro seniory a také osoby starší 80 let. Do dnešního dne bylo v kraji očkováno téměř šest tisíc osob.

Datum vložení: 20. 1. 2021 8:52
Datum poslední aktualizace: 20. 1. 2021 8:53

Strategický plán města

16. 5. 2021

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Výstava 100 let dobrušských skautů

Zrušené představení Nezapomenutelné písně