Sčítání lidu, domů a bytů

Sčítání 2021 začíná o půlnoci z 26. na 27.3.2021. Do 9.4.2021 má každý možnost sečíst se online prostřednictvím elektronického formuláře. Kdo se nesečte online, má zákonnou povinnost od 17.4. do 11.5.2021 vyplnit a odevzdat listinný formulář. Jeho distribuci zajišťují sčítací komisaři.

Podle zákona č. 332/2020 Sb., o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 a o změně zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů, (dále jen „zákon“) bude na celém území České republiky přistoupeno ke sčítání lidu, domů a bytů (dále jen „sčítání“).

Rozhodným okamžikem sčítání je půlnoc z pátku 26. března 2021 na sobotu 27. března 2021. Fyzická osoba podléhající sčítání je povinna poskytnout zákonem požadované údaje. Sčítání je primárně navrženo jako online, tedy bez nutnosti kontaktu s dalšími osobami.

Povinná osoba poskytne údaje jejich zápisem do sčítacího formuláře buď v elektronické podobě při online sčítání od 27. března 2021 do 9. dubna 2021 na webu www.scitani.cz nebo v mobilní aplikaci. Kdo se nesečte online, má zákonnou povinnost od 17. 4. do 11. 5. 2021 vyplnit a odevzdat listinný formulář. Jeho distribuci zajišťují v jednotlivých sčítacích obvodech sčítací komisaři jmenovaní podle zákona. Sčítací komisař se při výkonu své funkce prokazuje průkazem sčítacího komisaře, případně na požádání povinné osoby též svým občanským průkazem nebo cestovním dokladem.

Z hygienických důvodu nebudou sčítací komisaři pomáhat s vyplňováním formulářů. V případě potřeby se však můžete obrátit na infolinku 840 30 40 50. Vyplněné formuláře bude možné zdarma odeslat v předtištěné obálce prostřednictvím schránek České pošty nebo odevzdat na cca 800 kontaktních místech České pošty.

Oznámení Českého statistického úřadu

oznameni_obce_00274879.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 452,09 kB

Seznam sčítacích komisařů

seznam komisaru.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 1,17 MB

Vymezení sčítacích obvodů

obvody.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 1,72 MB
Datum vložení: 10. 3. 2021 10:30
Datum poslední aktualizace: 15. 3. 2021 12:47

Strategický plán města

20. 6. 2021

polojasno

Bude skoro jasno až polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 31 až 35°C. Noční teploty 20 až 16°C.

Soubor ke stáhnutí: Kino-Dobruska-06_2021_web.pdf, Typ: Adobe Portable Document Format, Velikost: 184.12 kB

Soubor ke stáhnutí: kupka_150_PROGRAM_A4_update2.pdf, Typ: Adobe Portable Document Format, Velikost: 2.26 MB

Fotografická soutěž

Výtvarná soutěž František Kupka - malíř světa