Vláda částečně uvolnila přísná protiepidemická opatření

Od úterý 7.4.2020 mohou občané opět začít využívat venkovní sportoviště, parky a další veřejná prostranství k individuálnímu sportování. Pokud dodrží minimální odstup dvou metrů od ostatních osob, nebudou muset mít při sportování, a to včetně jízdy na kole či běhu, roušku. Společně sportovat mohou nanejvýš dvě osoby s výjimkou členů domácnosti a nesmí přitom využívat vnitřní šatny, sprchy a další uzavřené společné prostory. Dále mohou začít fungovat sběrny surovin, sběrné dvory a kompostárny.
Od čtvrtka 9.4.2020 si pak lidé budou moci jít nakoupit kromě již povolených prodejen a provozoven také do hobbymarketů, železářství, stavebnin a prodejen jízdních kol a cykloservisů.
Od úterý 14.4.2020 bude možné vycestovat z České republiky, pokud lidé prokáží, že cesta do zahraničí je nezbytná, ať už z pracovních či soukromých důvodů. V zahraničí se mají maximálně zdržet osobních kontaktů a při návratu budou muset projít kontrolou zdravotního stavu a karanténou.
Ministerstvo zdravotnictví zároveň prodloužilo opatření o zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb a o omezeném pohybu osob do konce trvání nouzového stavu.

Datum vložení: 7. 4. 2020 11:12
Datum poslední aktualizace: 7. 4. 2020 11:22

Strategický plán

dnes, středa 1. 12. 2021