Výzva ředitelů zdravotnických zařízení v Královéhradeckém kraji

Vážení spoluobčané našeho Královéhradeckého kraje,
obracíme se na Vás s informací o tom, jak vypadá situace v našich zdravotnických zařízeních, s informací o tom, že kapacity našich nemocnic jsou na hranici možností, a co nám hrozí, bude-li epidemie pokračovat současným tempem. Chceme Vás požádat o to, abyste vy sami, bez ohledu na nyní nebo v budoucnu platná omezení, přistoupili k takovým opatřením, která ochrání Vás i Vaše okolí před nekontrolovaným vývojem situace a těžkými dopady na zdraví a na celou společnost.
Situace v nemocnicích v našem kraji je s ohledem na několik týdnů trvající nápor pacientů s COVID-19, kteří vyžadují hospitalizaci, kritická. Přesto, že jsme přijali řadu opatření, přesunuli zaměstnance a otevírali stále další a další oddělení pro covidové pacienty, příliv pacientů neustává a naše nemocnice jsou výrazně přetížené. Zajištění péče o všechny akutní případy a také o pacienty s COVID-19 je možné jen díky obrovskému nasazení všech zaměstnanců nemocnic. Možnosti otevírání dalších oddělení jsou již velmi omezené a zajištění péče o pacienty je v některých dnech možné již jen díky transportům pacientů do jiných regionů. Bohužel vyhlídky na nejbližší týdny nejsou příliš optimistické.
V této extrémní situaci se na Vás obracíme s výzvou, abyste dodržovali všechna nařízení a hygienická opatření. Omezte své sociální kontakty na nezbytné minimum a vyhýbejte se setkávání většího množství lidí. Mějte na paměti, že koronavirus může nakazit Vás i Vaše nejbližší a že těžký průběh se netýká jen seniorů, ale mnohdy dopadá i na daleko mladší lidi, a i ti jen s obtížemi překonávají kritický stav a někdy ho ani přes veškeré naše úsilí nezvládnou. Děláme pro všechny nemocné v našich nemocnicích, ať již s COVID-19 či jinými závažnými chorobami maximum možného. Neztěžujte to, prosím, nám ani našim nemocným svým neuváženým chováním. I Vy se můžete ocitnout mezi nimi.
Pomozte nám snížit počet hospitalizovaných pacientů i počet zemřelých dodržováním všech platných nařízení! Buďte, prosíme, rozumní. Víme, že už těch nejrůznějších restrikcí a omezení máme všichni dost a už se nemůžeme dočkat návratu k normálnímu životu. Zatím to ale není možné. Prosíme a žádáme Vás:
- omezte cestování a setkávání větších skupin (i rodinných) na naprosto nezbytnou míru
- chraňte pomocí roušek či respirátorů nejen sebe, ale i své okolí
- dodržujte rozestupy a vyvarujte se velkých akcí, především těch, kde padají zábrany a infekce se díky tomu šíří snadněji – vidíme v našich nemocnicích jejich důsledky
- pečlivě si umývejte a desinfikujte ruce
- ke všem těm propagovaným „R“ (roušky, ruce, rozestupy), přidejte, prosíme, to nejdůležitější „R“, tedy rozum.
Dodržování opatření a postupný nárůst počtu očkovaných nás přiblíží k tolik potřebnému normálnímu životu. Chceme, aby naše děti mohly co nejdříve do škol, chceme, abychom se mohli vrátit ke svým povoláním a profesím, mohli do kin a divadel, chceme, abychom si opět mohli naplno užívat život, abychom mohli vycestovat na dovolenou – a jistě to chceme všichni. Buďme proto rozumní a ukáznění. Jen tak se nám to všem podaří. Rychlost, s jakou se budeme vracet k normálnímu životu, záleží na přístupu nás všech. Bez společného úsilí a rozumného přístupu všech to nepůjde.
Budeme-li všichni rozumní a budeme dobře spolupracovat, společně to zvládneme!
V Hradci Králové, Náchodě, Jičíně, Trutnově, Rychnově nad Kněžnou a Dvoře Králové dne 15. února 2021
prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., dr. h. c. - Fakultní nemocnice Hradec Králové
RNDr. Bc. Jan Mach - Nemocnice Náchod
Ing. Luboš Mottl - Nemocnice Rychnov nad Kněžnou
Ing. Miroslav Procházka, CSc. - Nemocnice Trutnov
Ing. Tomáš Sláma, MSc. - Nemocnice Jičín
Ing. Miroslav Vávra, CSc. - Nemocnice Dvůr Králové nad Labem
MUDr. Libor Seneta - Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje

Datum vložení: 16. 2. 2021 9:04
Datum poslední aktualizace: 16. 2. 2021 9:07

Strategický plán města

17. 5. 2021

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, na východě většinou zataženo s deštěm. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 9 až 5°C.

Výstava 100 let dobrušských skautů

Zrušené představení Nezapomenutelné písně