město Dobruška
MěstoDobruška

Informace z města

Zobrazeno 1-30 ze 452

Odstávka dodávky el. energie

Datum: 3. 8. 2020

Upozorňujeme, že ČEZ Distribuce, a. s., provede odstávku dodávky el. energie ve středu 5. srpna od 7 hodin a 30 minut do 12 hodin v Dobrušce – v ulici Pulická a dále ve čtvrtek 6. srpna od 7 hodin a 30 minut do 12 hodin v Dobrušce – v ulicích Belveder, K. Michla, Spojovací a od 11 hodin do 15 hodin a 30 minut na nám. F. L. Věka a v ulicích Opočenská, Poddomí a Pulická. Přesná čísla popisná domů a parcelní čísla pozemků, kde bude odstávka probíhat, jsou uvedena na oznámení společnosti v místě plánované odstávky, na webové adrese www.cezdistribuce.cz nebo vám je na požádání sdělí v Informačním centru v Dobrušce.

Uzavření matriky

Datum: 31. 7. 2020

V pondělí a úterý 17. – 18.08.2020 bude úsek matriky MěÚ Dobruška z technických důvodů uzavřen.

Varování městské policie

Datum: 27. 7. 2020

V neděli mezi 17. a 18. hodinou se v Mírové ulici pohyboval NEZNÁMÝ MUŽ, který o sobě prohlašoval, že je NESLYŠÍCÍ a NABÍZEL LIDEM POHLEDNICE za 30 Kč. Mělo se jednat o muže hubené postavy a zanedbaného vzhledu. Vnikl do domu, zvonil na zvonky bytů, rozdával lístky a žádal o peníze. Pokud vás podezřelý muž osloví, bezprostředně KONTAKTUJTE MĚSTSKOU POLICII nebo POLICII ČR.

Výběrová řízení

Datum: 16. 7. 2020

Výběrová řízení na obsazení pracovního místa referent/ka odboru výstavby a životního prostředí MěÚ Dobruška (výkon stavebního úřadu) - doba neurčitá a doba určitá

Přerušení dodávky pitné vody

Datum: 1. 7. 2020

Aqua servis, a. s., oznamuje, že z důvodu opravy na vodovodním řadu bude přerušena dodávka pitné vody v Dobrušce v ulici Za Univerzitou ve čtvrtek 2. července v době od 7 do 14 hodin.

Zrušení povinnosti nosit roušku

Datum: 1. 7. 2020

Od 1. července se ruší povinnost nosit ochranu úst na většině území České republiky. V celém Moravskoslezském kraji bude nadále platit povinnost nosit roušky na hromadných akcích nad 100 osob a u osob vykonávající epidemiologicky závažné činnosti v bližším kontaktu než 1,5 metru od klienta s výjimkou stravovacích služeb. Ve vybraných obcích Karvinska a Frýdecko-Místecka v Moravskoslezském kraji platí povinná pokrývka úst a nosu ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a ve veřejné dopravě. Roušky zcela neodloží ani Pražané, a to na vnitřních hromadných akcích nad 100 osob a v podzemní hromadné dopravě (metru). Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstane už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, vztahuje se i na agentury domácí péče.
Dále se ruší plošné omezení otevírací doby provozoven stravovacích služeb (restaurací, barů, diskoték apod.) v čase od 23 do 6 hodin.

Kurz tance a společenské výchovy

Datum: 30. 6. 2020

Kulturní dům v Dobrušce žádá zájemce (pouze slečny!) o Kurz tance a společenské výchovy, který se bude konat od 29. 8. do 5. prosince 2020, aby se přihlásily v Informačním centru na náměstí F. L. Věka 32 nebo na telefonním čísle 494 629 581. Místa jsou stále volná!!

Přerušení dodávky pitné vody

Datum: 26. 6. 2020

Společnost Aqua servis, a. s. oznamuje, že z důvodu havárie na vodovodním řadu bude přerušena dodávka pitné vody v pondělí 29.6.2020 od 8 do 14 hodin v ulici Křovická a v úterý 30.6.2020 od 8 do 14 hodin v ulici Tyršova.

Uzavření kanceláří MěÚ

Datum: 16. 6. 2020

Občanské průkazy, cestovní doklady a evidence obyvatel – ve čtvrtek 18.06.2020 budou kanceláře uzavřeny. Děkujeme za pochopení.

Přerušení dodávky pitné vody

Datum: 9. 6. 2020

Společnost AQUA SERVIS, a. s. oznamuje, že z důvodu opravy havárie na vodovodním řadu bude přerušena dodávka pitné vody v místní části Domašín od kapličky směrem na Chábory ve středu 10.06.2020 od 8 do 14 hodin.

Další zmírnění opatření v souvislosti s koronavirem

Datum: 2. 6. 2020

Od 8. června bude možné uspořádat hromadné akce s účastí do 500 osob, restaurační zahrádky budou moci zůstat otevřené i po 23. hodině bez omezení, na tržištích si bude možné zkoušet oblečení a zvýší se i počet osob, které mohou být v zoo či botanické zahradě či v areálu hradů a zámků (na 250 na hektar plochy), ve výstavních síních, uvnitř hradů a zámků a v hledištích divadel, kin, koncertních síní či cirkusů (na 500 osob). Ruší se zároveň i povinnost rozestupů v hledišti – ob řadu a ob místo. Návštěvníci bazénů a koupališť nebudou mít povinnost nosit roušku, pokud dodrží sociální odstup dva metry od jiné osoby.
Od 15. června se zásadně rozvolní dosavadní režim pro cesty z a do zahraničí. Ministerstvo zdravotnictví nově stanovuje rozdělení států Evropské unie a dalších států schengenského prostoru do tří kategorií. Podle dat Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) budou země označeny zelenou, oranžovou nebo červenou barvou podle rizika nákazy. Češi a cizinci s dlouhodobým pobytem v ČR budou moci po tomto datu vycestovat do zemí všech kategorií, ale po návratu ze zemí s nízkým a středním rizikem nebudou muset prokázat negativní test na koronavirus. Pro cizince ze zemí EU cestující do ČR se povinnost prokázat se testem nebude vztahovat, pokud spadají do země s nízkým rizikem. Do skupiny s největším rizikem ministerstvo zařadilo pouze Švédsko a Velkou Británii.

Odstávka dodávky el. energie

Datum: 1. 6. 2020

Upozorňujeme, že ČEZ Distribuce, a. s., provede odstávku dodávky el. energie v pátek 5. června od 7 hodin a 30 minut do 12 hodin a 30 minut v Pulicích a ve středu 10. června od 7 hodin a 30 minut do 10 hodin a 30 minut v Dobrušce na pozemku parc. č. 151 a v ulici Družstevní a v Pulicích. Přesná čísla popisná domů a parcelní čísla pozemků, kde bude odstávka probíhat, jsou uvedena na oznámení společnosti v místě plánované odstávky, na webové adrese www.cezdistribuce.cz nebo vám je na požádání sdělí v Informačním centru v Dobrušce.

Vážení turisté a příznivci cykloturistiky

Datum: 29. 5. 2020

cyklobusy do turistických regionů jsou v roce 2020 v provozu od 30. května do 28. září a budou jezdit opět každou sobotu a neděli, navíc také v pondělní svátky 6. července a 28. září. V letošním roce bohužel nebude z důvodů omezení na státních hranicích v provozu mezinárodní linka přes Polsko. V rámci vlastních spojů oproti loňskému roku došlo pouze k minimálním změnám. Jedná se zejména o úpravu jízdních řádů z důvodu uzavírek, například díky rekonstrukci komunikace v Říčkách nezajíždí cyklobus na Mezivrší, ale jede na Šerlich přes Bartošovice a Neratov. V průběhu roku se mohou objevit další uzavírky, a tak ve vlastním zájmu prosím sledujte aktuální on-line informace o spojích. K tomu Vám slouží také mobilní aplikace IREDO. I nadále můžete využít internetové stránky tabule.oredo.cz, QR kódy na zastávkách nebo informační linku IREDO.
V současném období jsme vděční za to, že cyklobusy vyjíždí v plánovaném termínu a můžete tak při svých cestách navštívit nové turistické atraktivity. Euroregion Glacensis realizuje v oblasti Orlických hor své projekty přeshraniční spolupráce. Jedná se o výstavbu nových rozhleden a investice v oblasti pevnostních opevnění. Více se dozvíte na stránkách www.euro-glacensis.cz/hrebenovka nebo www.euro-glacensis.cz/tajemstvi.
Pro letošní cykloturistickou sezónu vám přejeme pevné zdraví, krásné počasí a mnoho nevšedních zážitků ze sedla kola.

Představení nejen pro seniory

Datum: 28. 5. 2020

Společenské centrum - Kino 70 zve na česko-slovenskou komedii Pražské orgie, kterou promítá v rámci projektu „Představení nejen pro seniory“ dnes v 10 hodin. Vstupenky je možné zakoupit v informačním centru nebo na pokladně kina.

Přerušení dodávky pitné vody

Datum: 27. 5. 2020

Společnost AQUA SERVIS, a. s. oznamuje, že v rámci oprav vodovodu v místní části Domašín dojde ve čtvrtek 28.5.2020 od 8:00 do 14:00 ke snížení tlaku případně ke krátkodobému přerušení dodávky pitné vody.

Ukončení většiny mimořádných opatření v souvislosti s koronavirem

Datum: 25. 5. 2020

Od pondělí 25. května se otevírají vnitřní prostory restaurací, kaváren, barů a řada dalších provozů jako jsou hotely, kempy a ostatní ubytovací zařízení. Návštěvníkům budou zpřístupněny vnitřní prostory hradů a zámků nebo zoologických a dendrologických zahrad. Otevřeny budou koupaliště, bazény, sauny a wellness centra. Navíc platí mírnější režim pro povinné nošení roušek. Roušky je nadále třeba mít ve všech vnitřních prostorách staveb (mimo bydliště), v prostředcích veřejné dopravy a na všech ostatních místech, kde se nachází alespoň dvě osoby v bližší vzdálenosti než 2 metry (nejedná-li se o členy domácnosti). Také je třeba stále dodržovat hygienická pravidla jako je časté mytí a dezinfekce rukou a bezpečné rozestupy.

Odstávka dodávky el. energie

Datum: 22. 5. 2020

Upozorňujeme, že ČEZ Distribuce, a. s., provede odstávku dodávky el. energie ve středu 27. května od 7 hodin a 30 minut do 15 hodin a 30 minut v Dobrušce v ulici Čs. odboje a na pozemku parc. č. 2175/1, dále ve čtvrtek 28. května od 7 do 16 hodin v ulicích Jiráskova, Na Poříčí a Nádražní a dále v pondělí 1. června od 11 hodin a 30 minut do 15 hodin a 30 minut na Spáleništi. Přesná čísla popisná domů a parcelní čísla pozemků, kde bude odstávka probíhat, jsou uvedena na oznámení společnosti v místě plánované odstávky, na webové adrese www.cezdistribuce.cz nebo vám je na požádání sdělí v Informačním centru v Dobrušce.

Přerušení dodávky pitné vody

Datum: 22. 5. 2020

Aqua servis, a. s., oznamuje, že z důvodu opravy na vodovodním řadu bude přerušena dodávka pitné vody v Cháborách v úterý 26. května v době od 8 do 14 hodin.

Konzultace pro občany ke kotlíkovým dotacím

Datum: 20. 5. 2020

Královéhradecký kraj bude v Dobrušce pořádat dne 16. 6. 2020 od 15:00 do 18:00 v malém Sále společenského centra Kino 70 individuální konzultace pro občany k možnostem tzv. Kotlíkových dotací. Letos jde o poslední ročník dotace.
Zástupci Krajského úřadu Královéhradeckého kraje budou odpovídat na otázky, které mají občané ohledně kotlíkových dotací - většinou je to problematika čerpání kotlíkové dotace, proces od podání žádosti až po úspěšné ukončení projektu, vč. způsobu úhrady dotace.
Dále nabízí občanům metodickou pomoc s vyplňováním žádosti o dotaci a realizací projektu. Občany chtějí také informovat o rizicích, která hrozí, pokud se rozhodnou využít nabídek osobně neprověřených zprostředkovatelských firem. Administraci projektu výměny zdroje vytápění zvládnete s využitím této konzultace snadno. Pokud máte zájem o individuální konzultaci, přijďte v uvedený termín do malého sálu kina.

Aktuální opatření městského úřadu

Datum: 18. 5. 2020

Všechna do dnešního dne platná mimořádná opatření jsou zrušena. Od 19.5.2020 se v budovách Městského úřadu Dobruška stanovuje dodržování hygienických pravidel spočívajících v dodržování odstupu mezi osobami alespoň 2 metry, je-li to možné. Dále se stanovuje dodržování dezinfekce rukou a použití ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének. Toto rozhodnutí platí do odvolání.

Konec nouzového stavu

Datum: 18. 5. 2020

Nouzový stav byl ukončen k 17. květnu 2020. Většina mimořádných opatření ale trvá dále a to až do 25. května. Přehled všech opatření naleznete na stránkách Vlády ČR.
Pravidla pro nošení roušek se změní od 25. května. Lidé je nebudou muset nosit na otevřených prostranstvích za předpokladu, že dodrží rozestupy dva metry. Nadále bude povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách staveb, kromě svého domu, v MHD, v taxislužbách a dále i tam, kde se nachází alespoň dvě osoby na vzdálenost do dvou metrů, pokud se nejedná o rodinu.
Nákupní čas pro seniory starší 65 let zatím zůstává mezi osmou a desátou hodinou ráno.

Zahajujeme promítání ve Společenském centru - Kině 70

Datum: 13. 5. 2020

První představení je plánováno na 14.5.2020. Fyzický prodej vstupenek bude tradičně zajištěn v IC Dobruška a v pokladně Kina 70 od 12.5.2020, a taktéž on-line. Rezervace nebudou prozatím umožněny. Sudé řady sálu jsou z hygienických důvodů zablokovány a vstupenky v jednotlivých řadách si prosím zakupujte vždy ob sedadlo (výjimku tvoří rodinní příslušníci), a dle pokynů pokladních. Vstup do sálu bude umožněn pouze v rouškách a bez jakéhokoli občerstvení včetně nápojů! Před vstupem do sálu kina použijte prosím dezinfekci.

Přerušení dodávky tepla

Datum: 7. 5. 2020

Upozorňujeme, že v úterý 12. května v čase od 7 hodin a 30 minut do 18 hodin a 30 minut bude přerušena dodávka tepla všem odběratelům z Centrálního zdroje tepla v Dobrušce. Důvodem je vypnutí elektřiny ze strany dodavatele.

Odstávka dodávky el. energie

Datum: 7. 5. 2020

Upozorňujeme, že ČEZ Distribuce, a. s., provede odstávku dodávky el. energie v úterý 12. května od 7 hodin a 30 minut do 18 hodin v Dobrušce v ulicích Čs. odboje, Mělčanská, Mírová, Opočenská, Solnická, V Zahradách, Zahrádky Trojice II, Zastavilka, Na Trojici, a dále v Cháborách a Mělčanech. Přesná čísla popisná domů a parcelní čísla pozemků, kde bude odstávka probíhat, jsou uvedena na oznámení společnosti v místě plánované odstávky, na webové adrese www.cezdistribuce.cz nebo vám je na požádání sdělí v Informačním centru v Dobrušce.

Mimořádné opatření Městského úřadu Dobruška

Datum: 5. 5. 2020

Rozhodnutí o úpravě způsobu vyřizování podání a pravidel osobního kontaktu s klienty a o dočasném omezení úředních hodin Městského úřadu Dobruška.

Průzkum spokojenosti a kvality veřejné dopravy v Královéhradeckém kraji

Datum: 30. 4. 2020

Odkaz na dotazník po rozkliknutí.

Zasedání zastupitelstva města

Datum: 27. 4. 2020

Dnešní ZASEDÁNÍ MĚSTSKÉHO ZASTUPITELSTVA se uskuteční formou VIDEOKONFERENCE. Jednání lze sledovat on-line na Facebooku nebo YouTube města Dobrušky od 17 hodin. Veřejnost se může zapojit do diskuze v malém sále Kina70 při dodržení bezpečných dvoumetrových rozestupů. Odkazy naleznete po rozkliknutí této zprávy.

V Obraze

Novinky z naší obce do Vašeho telefonu

Datum: 27. 4. 2020

Vzhledem k současné situaci, víc než jindy, všichni potřebujeme aktuální informace. Všechny novinky a důležité zprávy z našeho webu můžete mít ve svých mobilních telefonech.

Je tu pro Vás mobilní aplikace V OBRAZE. Pokud ji ještě nemáte, velmi jednoduše a rychle si ji nainstalujete. Tato služba je pro všechny občany zdarma.

Přerušení dodávky pitné vody

Datum: 23. 4. 2020

Aqua servis, a. s., oznamuje, že z důvodu odstraňování havárie na vodovodním řadu bude přerušena dodávka pitné vody dnes až do 20 hodin, a to na sídlišti od Solnické ulice, v ulici Domašínská až k Základní škole Františka Kupky, v ulicích Javorová, Orlická, Laichterova, Za Univerzitou, Družstevní a dále v Křovicích, Dolech a Běstvinách. Náhradní zásobování vodou je zajištěno až do večera dvěma pojízdnými cisternami – jedna projíždí ulicemi Orlickou, Družstevní, Za Univerzitou a Laichterovou a druhá Křovicemi, Doly a Běstvinami.

Placení daně z nemovitých věcí

Datum: 22. 4. 2020

Finanční správa České republiky v těchto dnech zahájila rozesílku celkem 3,3 mil. obálek se složenkami na zaplacení daně z nemovitých věcí na rok 2020 a informací pro placení daně z nemovitých věcí e-mailem, případně do datové schránky. Lhůta pro zaplacení daně (nebo její první splátky) sice končí v souladu se zákonem až 1. června 2020, ale vzhledem k současným mimořádným okolnostem upozorňujeme, že u daně nebo splátky daně, která nepřevýší částku 5 000 Kč, postačí obvykle při současné výši repo sazby stanovené Českou národní bankou uhradit daň bez sankce v podobě úroku z prodlení do 31. července 2020. U nižších částek i o něco později. Tato informace se týká většiny poplatníků daně z nemovitých věcí. Poplatníkovi sice v tomto období vznikne nedoplatek na dani, ale vzhledem k mimořádné situaci nebude tento vzniklý nedoplatek do konce srpna 2020 vymáhán. Další informace v příloze.

Zobrazeno 1-30 ze 452

Informace k COVID-19

Informace k COVID-19

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
4
28
4
29
4
30
6
31
5
1
3
2
4
3
3
4
3
5
3
6
3
7
3
8
3
9
4
10
3
11
3
12
3
13
3
14
3
15
3
16
4
17
3
18
3
19
3
20
3
21
3
22
4
23
4
24
3
25
3
26
4
27
3
28
3
29
3
30
4
31
3
1
4
2
4
3
4
4
4
5
4
6
4

Strategický plán města

Strategický plán rozvoje města

Kamery

Kamery

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Spotřebitelská poradna dTest

Spotřebitelská poradna dTest

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Aktuální počasí

Počasí dnes:

6. 8. 2020

polojasno

Bude skoro jasno až polojasno, na východě až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 25 až 29°C. Noční teploty 16 až 12°C.

Mobilní aplikace

logo mobilní aplikace

Aktuální informace v mobilní aplikaci zdarma ke stažení:

app-store-download

google-play-download

Vyhledávání lékaře online

Databáze zdravotnických zařízení a lékařů celé ČR umožňuje z jednoho místa najít toho správného odborníka na Vaše zdravotní potíže. Zkuste portál www.navstevalekare.cz
[nové okno]

Pozvánky

Soubor ke stáhnutí: Kino-Dobruska-08_2020-web.pdf, Typ: Adobe Portable Document Format, Velikost: 223.69 kB

Soubor ke stáhnutí: Letni Kino-Dobruška-2020-plakat_web.pdf, Typ: Adobe Portable Document Format, Velikost: 55.51 kB

Letní kino

Výstava fotografií Miloše Petra

Výstava k 700. výročí města

Dobrušské letní muzicírování

Loutkové představení pro děti

Jaroslav Dušek - Čtyři dohody + pátá

Publicita projektů a organizací
Mapa