město Dobruška

Výzva Oblastní nemocnice Náchod - žádost o pomoc

Vážení spoluobčané našeho regionu!
V posledních dnech registrujeme v našem regionu vysoký nárůst počtu nakažených nemocí COVID-19. Oblastní nemocnice Náchod se snaží operativně vyčleňovat dostatečně velký počet lůžek pro pacienty s touto nákazou (Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Jaroměř). V současné době jsou zaplněny přibližně dvě třetiny z celkového počtu 76 lůžek. V dalších krocích připravíme 20 nových lůžek v Náchodě a 10 lůžek v Jaroměři. Personál pro covidová oddělení uvolňujeme sdružováním lůžkových fondů (nyní urologie + chirurgie + ORL), v dalším kroku rehabilitace + ortopedie.
Práce ve zdravotnictví je náročným povoláním a na covidových odděleních to platí dvojnásob. Vítáme pomoc Sociální a zdravotnické evangelické akademie v Náchodě, jejíž studenti a pedagogové nabídli bezprostředně po uzavření středních škol pomoc, a všech dalších, kteří se na nás již nyní obracíte s nabídkou pomoci.
Z našich dosavadních zkušeností vyplývá, že počet hospitalizovaných pacientů kopíruje nárůsty pozitivních případů v našem regionu přibližně s desetidenním zpožděním. Potřebujeme se připravit co možná nejlépe na nadcházející týdny. Proto se obracíme na ty z Vás, kteří máte zdravotnické vzdělání a byli byste ochotni pomoci našemu personálu se zvládáním této epidemie. Vytvoříme seznam ochotných lidí zapojit se v případě, že by to nemocnice potřebovala. Náš personál má k dispozici dostatek ochranných pomůcek se zásobou na několik měsíců. Vaše síly bychom využili s ohledem na Vaše zkušenosti a vzdělání.
Obracíme se také na Vaše zaměstnavatele, aby Vám umožnili flexibilně čerpat dovolenou, náhradní nebo neplacené volno. Vaše práce pro nemocnici bude samozřejmě honorována dle nastavených mzdových pravidel.
V případě ochoty pomoci v Náchodě a Jaroměři kontaktujte paní Evu Jarou, jara.eva@nemocnicenachod.cz, mobil 728 215 931.
V případě ochoty pomoci v Rychnově nad Kněžnou kontaktujte Mgr. Renatu Boukalovou, boukalova.renata@nemocnicerk.cz, mobil 720 958 579.
Za Vaši ochotu, odvahu a nasazení předem děkujeme!
Jan Mach, statutární ředitel

Datum vložení: 13. 10. 2020 13:58
Datum poslední aktualizace: 13. 10. 2020 13:59

Festival F. L. Věka

Festival F. L. Věka [nové okno]

Strategický plán města

29. 10. 2020

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 7 až 3°C.