Dnes je 19.6.2019

Svátek má Leoš

19. 6. 2019

bo

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 26 až 30°C. Noční teploty 18 až 14°C.

Mikroregion Rodný kraj Františka Kupky

Mikroregion Rodný kraj Františka Kupky [nové okno]

Půdní vestavba a přístavba ZUŠ Dobruška

Studie dle zadání řeší možnost zřízení půdní vestavby a přístavby ke stávajícímu objektu dobrušské základní umělecké školy v Kostelní ulici (čp. 428) s cílem vytvořit další učebnu, která by měla sloužit jako případný sál pro pořádání koncertů.

Architektonické a urbanistické řešení: po analýze půdního prostoru byla navržena koncepce otevřeného prostoru, který je dělen na dvě části - výtvarnou dílnu a dramatický kroužek. Prostor v podkroví je otevřen do krovu a zatepelní je situováno nad krokve z důvodu zvýšení prostoru.

Koncepci doplňuje dlouhý pásový vikýř, který má pultovou střechu. Díky vikýři nabízí podkroví dostatečnou plochu pro umístění výtvarné dílny. Vikýř bude materiálově (jeho krytina) a barevně (jeho čelo) sladěn se střešní krytinou a fasádou objektu. Cílem je aby vikýř působil jako jednotný prvek.

Přístavba je naopak navržena jako kontrastní a snaží se dát najevo svou soudobost. Šířka přístavby kopíruje šířku původní hmoty domu. Provozně je napojena na současný sklad, který bude nově využíván jako zázemí pro hudebníky k učebně/sálu.

Stavebně-konstrukční řešení: půdní vestavba bude respektovat stávající krov, pouze v místě vikýře budou krokve odřezány a bude zřízena tesařská konstrukce vikýře. Tepelná izolace je navržena jako nadkrokevní, která zajistí dostatečný prostor v podkroví a zároveň zamezí přehřívání interiéru. Střešní krytina je navržena jako lehká šablonová plechová.

Přístavba je navržena jako jednopodlažní hmota s plochou střechou. Konstrukčně se může jednat o dřevostavbu, alt. zděný objekt.

Studie půdní vestavby a přístavby

Výkresy
Situace Půdorys 1. np
Půdorys podkroví Příčný a podélný řez