Projekty města

Půdní vestavba a přístavba ZUŠ Dobruška

Studie dle zadání řeší možnost zřízení půdní vestavby a přístavby ke stávajícímu objektu dobrušské základní umělecké školy v Kostelní ulici (čp. 428) s cílem vytvořit další učebnu, která by měla sloužit jako případný sál pro pořádání koncertů.

Architektonické a urbanistické řešení: po analýze půdního prostoru byla navržena koncepce otevřeného prostoru, který je dělen na dvě části - výtvarnou dílnu a dramatický kroužek. Prostor v podkroví je otevřen do krovu a zatepelní je situováno nad krokve z důvodu zvýšení prostoru.

Koncepci doplňuje dlouhý pásový vikýř, který má pultovou střechu. Díky vikýři nabízí podkroví dostatečnou plochu pro umístění výtvarné dílny. Vikýř bude materiálově (jeho krytina) a barevně (jeho čelo) sladěn se střešní krytinou a fasádou objektu. Cílem je aby vikýř působil jako jednotný prvek.

Přístavba je naopak navržena jako kontrastní a snaží se dát najevo svou soudobost. Šířka přístavby kopíruje šířku původní hmoty domu. Provozně je napojena na současný sklad, který bude nově využíván jako zázemí pro hudebníky k učebně/sálu.

Stavebně-konstrukční řešení: půdní vestavba bude respektovat stávající krov, pouze v místě vikýře budou krokve odřezány a bude zřízena tesařská konstrukce vikýře. Tepelná izolace je navržena jako nadkrokevní, která zajistí dostatečný prostor v podkroví a zároveň zamezí přehřívání interiéru. Střešní krytina je navržena jako lehká šablonová plechová.

Přístavba je navržena jako jednopodlažní hmota s plochou střechou. Konstrukčně se může jednat o dřevostavbu, alt. zděný objekt.

Výkresy

Situace     Půdorys 1. np

Půdorys podkroví     Příčný a podélný řez

Pohled jižní     Pohled severní

Pohled západní     Pohled východní

Vizualizace

Vizualizace exteriéru      Vizualizace interiéru

Strategický plán

27. 7. 2021

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 24 až 28°C. Noční teploty 17 až 13°C.

Soubor ke stáhnutí: Kino-Dobruska-07_2021-kor4.pdf, Typ: Adobe Portable Document Format, Velikost: 181.75 kB

Soubor ke stáhnutí: Letni Kino-Dobruška-2021-plakat_web.pdf, Typ: Adobe Portable Document Format, Velikost: 46.92 kB

Soubor ke stáhnutí: kupka_150_PROGRAM_A4_update3.pdf, Typ: Adobe Portable Document Format, Velikost: 2.2 MB

Fotografická soutěž