Projekty města

Revitalizace krytého bazénu a koupaliště

Studii revitalizace krytého bazénu a letního koupaliště Dobruška zpracoval atelier ŠUMAVAPLAN.  Veřejnosti ji ve středu 14. února 2018 představil Ing. arch. Pavel Lejsek ve společenském centru.

Stávající bazénová hala zůstává bez větších vizuálních změn. Plánovaná přístavba se rozšíří o nový regenerační bazén, který bude v provozu celoročně v návaznosti na zimní i letní provoz. Součástí regeneračního bazénu budou vířivka, masážní lavice a lehátka, mechanické vlnobití, dnové rošty, hudební jeskyně a protiproud. Přibude i tobogán s celoročním provozem. Část regeneračního bazénu může sloužit výuce plavání.

Plánuje se rozšíření dětského bazénku o dvě brouzdaliště v různých úrovních a vytvoření samoobslužného mokrého baru.

Současné šatny jsou prostorově předimenzované a jejich přestavbou by se dle studie získal prostor pro wellness provoz se třemi parními kabinami různého typu a jednou finskou saunou. Součástí nově zamýšleného wellness centra jsou zážitkové sprchy s ledovačem a prostorem pro relaxační lehátka. V případě wellnesu se počítá s možností celoročního provozu.

Stávající sauna v suterénu by měla být rozšířena o jednu menší potnici, samostatnou místností pro masáže a ve venkovním prostoru by vyrostla nová srubová sauna.

Studie nabízí zatraktivnění venkovního letního koupaliště. Nynější vanu koupaliště proto oživí nové prvky. Plánuje se vodní hrad, dvě skluzavky a prostor pro malé vodní pólo. Tvůrci studie si byli vědomi skutečnosti, že dobrušské koupaliště navštěvuje velké množství plavců, proto zachovali plavecké dráhy. Koupaliště je členěno tak, aby respektovalo i návštěvníky, kteří si přijdou na koupaliště odpočinout. Proto by východní část koupaliště měla být méně hlučná, čemuž se přizpůsobila i vodní plocha. Vodní hrátky jsou situovány do západní části vodní plochy, kde se předpokládá zvýšený hluk.  Stávající brouzdaliště pro děti, které momentálně kapacitně nestačí, se v návrhu rozšířilo a zatraktivnilo.

Studie rekonstrukce

Soubor: studie rekonstrukce.pdf, Typ: Adobe Portable Document Format, Velikost: 2.19 MB

Vizualizace

Pohled zvenčí     Řez

Vstupní prostor     Vstupní prostor

Plavecký bazén    Terasa sauny

Regenerační bazén    Regenerační bazén

Dětský svět    Dětský svět

Odpočívárna     Odpočívárna

Strategický plán města

16. 5. 2021

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Výstava 100 let dobrušských skautů

Zrušené představení Nezapomenutelné písně