město Dobruška

Zvláštní orgány města

V případech stanovených zvláštními zákony zřizuje starosta pro výkon přenesené působnosti zvláštní orgány obce, jmenuje a odvolává jejich členy. V případech stanovených zvláštními zákony vykonává zvláštní orgán obce s rozšířenou působností státní správu pro správní obvod obce s rozšířenou působností. V čele zvláštního orgánu obce může být jen osoba, která, nestanoví-li zvláštní zákon jinak, prokázala zvláštní odbornou způsobilost v oblasti přenesené působnosti, pro jejíž výkon byl zvláštní orgán zřízen. Pro prokázání zvláštní odborné způsobilosti osoby stojící v čele zvláštního orgánu obce platí obdobně ustanovení zvláštních právních předpisů upravujících toto prokázání pro úředníky územních samosprávných celků. Toto ustanovení se nevztahuje na případy, kdy v čele zvláštního orgánu obce stojí na základě ustanovení zvláštního zákona starosta.

Krizový štáb obce s rozšířenou působností

Vedoucí: Ing. Petr Lžíčař - starosta města
Zástupce: Miroslav Sixta - místostarosta města
Členové:
  • Petr Sadovský - místostarosta města
  • JUDr. Jan Šťastný - tajemník MÚ
  • Bc. Luboš Petera, DiS. - referent kanceláře tajemníka
  • Ing. Blanka Coufalová - vedoucí odbour dopravy a správy vnitřních věcí
  • Bc. Dana Ehlová - vedoucí odboru Obecní živnostenský úřad
  • Ing. Věra Hrnčířová - vedoucí odboru finančního a školského
  • Ing. Zdeňka Hanousková - vedoucí oddělení majetku města
  • Bc. Bohuslava Tupcová, DiS. - vedoucí odbour výstavby a životního prostředí
  • Ing. Mgr. Simona Dolková - vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví
  • Ing. Radka Sobotková - odbor sociálních věcí a zdravotnictví
  • Ing. Tomáš Seidl - vedoucí oddělení životního prostředí
  • Mgr. Daniel Radoch - právník MÚ
  • Ing. Martin Kanta - informatik MÚ
  • Adolf Soumar - velitel městské policie
  • Dita Janečková - sekretariát MÚ
  • Ing. Adéla Brandová - sekretariát MÚ

Krizový štáb

je pracovním orgánem starosty obce, který ho svolává a používá pouze v případě že:

• je vyhlášen STAV NEBEZPEČÍ pro celé území nebo jeho část v působnosti příslušného orgánu krizového řízení
  • vedoucí KŠ rozhodl použít krizový štáb ke koordinaci záchranných a likvidačních prací, zpravidla po obdržení žádosti o koordinaci záchranných a likvidačních prací k tomu oprávněné osoby, kterou je velitel zásahu nebo řídící důstojník hasičského záchranného sboru kraje
  • je k tomu vyzván Ministerstvem vnitra při ústřední koordinaci záchranných a likvidačních prací
  • aktivace krizového štábu je součástí úkolů prováděných při cvičení

Aktivaci krizového štábu provádí:

• vedoucí KŠ, který současně stanoví čas a místo jeho úvodního zasedání

Zasedání krizového štábu

• Krizový štáb podle rozhodnutí vedoucího KŠ se k zasedání schází operativně. Vedoucí krizového štábu rozhodne o tom, zda krizový štáb bude jednat nepřetržitě. V takovém případě jednotliví členové bezpečnostní rady orgánu krizového řízení mohou být, s předchozím souhlasem vedoucího krizového štábu při zasedání zastupováni jimi pověřenými pracovníky svých orgánů nebo složek integrovaného záchranného systému. Vedoucí krizového štábu je oprávněn přizvat na jednání i další osoby, (odborníky, kteří nejsou členy krizového štábu).

Úkoly krizového štábu

• nepřetržitě zabezpečovat pracovní, poradní a informační servis pro rozhodování svého vedoucího při krizových stavech
  • koordinovat záchranné a likvidační práce, zpravidla po obdržení žádosti o koordinaci těchto prací od oprávněné osoby, kterou je velitel zásahu nebo řídící důstojník HZS kraje

Základní úkoly stálé pracovní skupiny

Úkoly tajemníka KŠ

• zabezpečuje komunikaci krizového štábu s organizačními částmi orgánů krizového řízení, jehož je zaměstnancem. Zabezpečuje mimo jiné porady se zástupci organizačních složek orgánů krizového řízení, svolání a řízení porad zástupců správního území

Festival F. L. Věka

Festival F. L. Věka [nové okno]

Strategický plán města

31. 10. 2020

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 8 až 4°C.